ХХVІ міжнародна конференція “Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні”

21-22 березня 2017 року в Києві у Приміщенні УТОПІК на території Києво-Печерської Лаври відбулася ХХVІ міжнародна конференція "Нові дослідження пам'яток козацької доби в Україні". У роботі конференції взяли участь і три співробітники Черкаського міського археологічного Середньої Наддніпрянщини. Конференція вже традиційно зібрала дослідників післямонгольського часу (друга половина 13-14 століття), часів Великого Князівства Литовського та козацької доби. 

На пленарному та тематичних засіданнях конференції з археології другої половини 13 – 19 століть співробітниками нашого музею було виголошено доповіді що темачично пов'язані з археологією Середньогї Наддніпрянщини:

провідним науковим співробітником музею, кандидатом іст. наук Куштаном Д.П. "Рання історія Черкас крізь призму міфотворчості" (у співавторстві з доктором іст. наук Ластовським В.В.);

директором музею Сиволапом М.П. "Проблема дозапорізьких січей";автори книги "Археологія та рання історія Черкас" Куштан Д.П. та Ластовським В.В.

провідним науковим співробітником музею Борисовим А.В. "Товарівська середньовічна волость за писемними джерелами", ще одну доповідь ним було виголошено у співавторстві з колегами з Інституту археології НАН України;

Також, в ході роботи конференції було проведено презентацію книги Куштана Д.П. і Ластовського В.В. "Археологія та рання історія Черкас". Видання зацікавило учасників конференції, привезені авторами примірники поповнили бібліотеки дослідників, були повністю розкуплені.

Загалом на конференцію подано 150 повідомлень, найбільше з міст Київ та Умань. Безпосередньо виголошено близько 60 доповідей.

Збірник з матеріалами конференції вийде наступного року і буде доступний (обмеженим тиражем) на наступній ХХVІІ конференції з археології козацтва. 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.