Наші співробітники на ІХ Міжнародній наукова конференція “Cultural heritage: research, valorisation, promotion”

30-31 травня 2017 року в Кишиневі (Молдова) у приміщенні Академії наук Молдови відбулася ІХ Міжнародна наукова конференція “Culturalheritage: research, valorisation, promotion (Культурна спадщина: дослідження, освоєння, просування)”, організованій Інститутом Культурної Спадщини Академії Наук Молдови, Національною Археологічною Агенцією (м.Кишинів), Інститутом Археології ім. В.Пирвана (м.Бухарест) та Національним Музейним Комплексом “Молдова” (м.Яси).

приміщення Молдовської академії наук

У роботі конференції взяли участь 2 співробітники Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини. На засіданні секції з доісторичної археології у Малій залі Академії Наук співробітниками нашого музею було виголошено 2 доповіді, а саме: директором музею Сиволапом М.П. “Система поселень ямної культури Середньої Наддніпрянщини”

та провідним науковим співробітником музею, кандидатом іст. наук Куштаном Д.П. “Косторізна майстерня на поселенні епохи пізньої бронзи Луківка”.

З огляду на важливість конференції для наукового життя Молдови її пленарне засідання відкрив Президент Академії Наук Молдови акад. Ґеорґе Дука та директор Інституту Культурної Спадщини д-р Віктор Ґілаш. Загалом на 5 секцій конференції було подано понад 150 доповідей з Молдови, Румунії, України, Німеччини, Угорщини, Польщі, Білорусі, Росії. Безпосередньо на 2-х археологічних секціях конференції протягом 2-х днів було виголошено понад 50 доповідей. Робочими мовами конференції були румунська, англійська, російська. Хід конференції висвітлювався молдовським відділенням телебачення Румунії (TVR Moldova), котре, зокрема, взяло інтерв’ю у директора Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини Сиволапа М.П.

Після завершення наукової частини конференції було організовано її культурно-пізнавальну програму, згідно якої 1.06.2017 року було проведено цілоденну наукову екскурсію на територію “Історико-музейного комплексу” “Старий Орхей”, де учасники археологічних секцій конференції змогли ознайомитися з археологічним музеєм Старого Орхею

та цитаделлю і окремими пам’ятками золотоординського міста Шехр аль-Джедід (Старий Орхей).

Також було досягнуто домовленості про укладення договору про співробітництво між Черкаським міським археологічним музеєм Середньої Наддніпрянщини та сектором археології Інституту Культурної Спадщини Академії Наук Молдови, отримано запрошення для працівників музею на участь у наступній конференції Інституту та у публікаціях в головному виданні археологів Молдови журналі Revista Arheologică. Було домовлено про обмін літературою між археологічною секцією Інституту та нашим музеєм, отримано в дар від молдовських колег ряд важливих грубезних монографій для бібліотеки Черкаського археологічного музею. Крім того, внаслідок даної поїздки фонди нашого музею поповнились новими нумізматичними і боністичними експонатами.