Дослідження

Наш музей це культурна та наукова інституція, що здійснює наукові дослідження археології та давньої історії Середньої Наддніпрянщини. Польова частина досліджень здійснюється археологічною експедицією нашого музею (Черкаська лісостепова археологічна експедиція – ЧЛАЕ). Наукові дослідження співробітники музею та наші колеги з інших установ публікують у вигляді статей, виголошують доповіді на конференціях та круглих столах.

Важлива частина нашого наукового життя відбувається у рамках громадянської науки (сitizen science). Адже брати участь у наукових дослідженнях може кожен охочій. Це наша спільна справа.

У польових, науково-дослідних, камеральних і фондових роботах музею регулярно беруть участь добровольці та волонтери. Загалом 111 добровольців відпрацювали на музейних і експедиційних роботах 2406 днів або 6,44 людинороків (станом на 10.05.2016р.) 111 добровольців. Переважно це студенти-старшокурсники чи випускники університету, колеги-археологи, а також добровільні помічники-ентузіасти, для яких небайдужа історія нашого краю. Велика подяка їм усім за їх безкорисливу добровільну трудову участь.